Rozmarýn LIST (ROSMARINUS OFFICINALIS) 15g

79 Kč
Skladem

Je aromatická bylinka z čeledi hluchavkovitých, jejímž původním domovem je klimaticky příznivé Středomoří. Vyrůstá jako stálezelený bohatě větvený keřík s úzkými vstřícnými listy, v době rozkvětu jej zdobí nádherné květy bílé, modré nebo fialové barvy. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roste v blízkosti mořského pobřeží - ostatně její latinského rodové jméno je pravděpodobně odvozeno od slov ros=rosa a marinus=mořský, tedy "mořská rosa". U nás se pěstuje, ale nezplaňuje, neboť středoevropské tuhé zimy jsou pro něho k nepřežití.

Bylinka má široké spektrum léčivých vlastností. Jedná se o antioxidant, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Přispívá k normální činnosti tráveníjater a žlučníku, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Nálev - čaj - 1 čajovou lžičku zalijeme 1/4 l vroucí vody, 15 minut louhujeme.

Užíváme 3 - 4x denně teplý mezi jídly. 

K inhalacím při bronchitidě - 10 g rozmarýnu dáme do 1 l studené vody, přivedeme k varu, odstavíme a necháme 10 minut vyluhovat - inhalujeme několikrát denně - doporučeno i napařování hlavy - 5 - 7 minut. 

Pro zevní použití se připravuje silnější výluh - na 1 l vody 50 g listu rozmarýnu, uvede se k varu, nechá se 30 minut stát. Poté se scedí a přidá do koupele při revmatismu, na špatně se hojící rány nebo jako 

relaxační koupel - nekoupat se večer, silně povzbuzuje! Nepoužívat v těhotenství!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: