O nás

Chorvatské kořeny a láska k dobrému jídlu

V Coffee&Tea Kralupy jdeme ruku v ruce s českou firmou Longberry s.r.o., rodinnou pražírnou kávy, která je na trhu už přes 30 let. Naše rodina pochází ze zemí bývalé Jugoslávie a balkánské kořeny se prolínají celým naším podnikáním. Na český trh přinášíme nejen výběrovou kávu, ale také prémiové čaje, koření, cukrovinky a vybrané delikatesy ze slunného Chorvatska. Věříme, že si i vy zamilujete nezaměnitelné chutě a vůně balkánské kuchyně, a že k našim specialitám budete rádi vracet.

 

Od strojů ke kávě

Hlava rodiny, můj tatínek Ing. Jiří Lněníček, se začal kávou zabývat už koncem 80. let. Vystudoval obor strojírenství na fakultě v Záhřebu a po letech praxe se rozhodl vyrobit vlastní pražicí stroj, kterých byl tenkrát nedostatek. A bylo rozhodnuto.

Po přestěhování do bývalého Československa vznikla pražírna kávy J&J Longberry. Od samého začátku si dala za cíl přinášet zákazníkům pouze vysoce kvalitní kávu odrůdy arabika, i když to byla poněkud těžší cesta českým trhem. Ale tvrdá práce se vyplatila. Podařilo se nám dostat se do povědomí milovníků výběrové kávy hlavně ve Středočeském kraji, ale v dalších částech Česka. A co víc, většinu našich pražicích strojů sestrojil Jiří Lněníček sám, a to se jen tak nevidí…

 

Speciality balkánské kuchyně a další delikatesy

Od roku 2019 jsem vedla pod svou taktovkou v Kralupech nad Vltavou kamennou prodejnu Longberry, společně s mými věrnými kolegyňkami jsme představovaly skvělý vtipný a doplňující se tým, nadšených kavárnic. Po čase jsem se rozhodla, i kvůli okolnostem pandemie, činnost ukončit a přesunout do online prostředí. Těšil mě zájem nejen o kávové produkty, ale i další pochutiny. V Březnu v roce 2021 jsem proto založila e-shop Coffee&Tea, kde nabízím vedle čerstvé kávy z Rodinné pražírny i prémiové čaje, cukrovinky a různorodé speciality chorvatské kuchyně.

Díky rodinné historii a kontaktům s Chorvatskem, nabízíme značky a potraviny, které se na českém trhu jen tak nevyskytují – například olivové oleje ze staletých odrůd bračských a korčulských olivovníků, lokální octy zvané kvasina, nakládanou zeleninu – olivy, kapary – nebo zeleninové pasty ajvar a spoustu dalších lahůdek.

Kromě lásky k dobrému a kvalitnímu jídlu jsem také nadšeným kreativcem. Ráda vám proto připravím vybrané lahůdky v dárkovém balení, které můžete věnovat svým blízkým nebo obchodním partnerům.

Vybraných barev a témat. . . Např. vzpomínka na manžela/manželku, sluníčková energie, Mám tě ráda k Valentýnu - maminko, Dětský den, Velikonoční a Vánoční balení, K 60. výročí atd. 

 

Přátelské prostředí a neustálé zdokonalování

V Coffee&Tea se snažíme, abyste si odnášeli nákup plný kvalitních, a přitom cenově dostupných lahůdek. Zboží dodáváme co nejrychleji a neustále se snažíme zdokonalovat a zjednodušovat prostředí e-shopu tak, aby pro vás nákup byl příjemný stejně jako na chorvatském lokálním tržišti. Připravujeme pro vás také řadu novinek. Těšte se třeba na blog, kde vás plánujeme seznámit s balkánskou kuchyní a přiblížit, odkud naše produkty pocházejí. 

Přeju si, abyste od nás odcházeli nejen s košíkem plným vybraných lahůdek, ale také s dobrým pocitem z nákupu. Těším se na vaši další návštěvu!

Věra Lněníčková