Třezalka NAŤ ... CHORVATSKO

91 Kč –10 %
TREZALKA
91 Kč –10 % 81 Kč
Skladem

Jistě ji znáte. Vysoká trvalka, které se říká bylina sv. Jana, čarovník, krevniček nebo křížek pomáhá, kde se objeví. Podporuje psychiku, trávení i hojení. Třezalka tečkovaná je zkrátka stálicí na bylinkářském nebi. Už tisíce let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Třezalka tečkovaná 100%, 15g

Nálev a chuť byliny

Nálev dáva světle oranžové barvy a výrazné bylinné vůně. Po ochutnání nás nejdříve pohladí příjemná nasládlost. Odvar z třezalky můžete dochutit lžičkou medu

Původ byliny

Třezalce tečkované, asi 60 cm vysoké trvalce, jsou prospěšné vlastnosti přisuzovány od starověku. Dým ze zapálené třezalky zase čistil vzduch a byl používán k zahánění zlých duchů. Křesťané dávali třezalce mnoho pojmenování, nejčastěji se jí říká Svatojánská bylina, protože údajně vyrostla z krve, která na zem skapala z probodnutého jazyka Jana Křtitele.

Bylina s dřevnatějící lodyhou a výraznými žlutými květy roste po celé Evropě, v severozápadní Číně, Africe i Malé Asii. U nás ji najdeme od nížin po podhorské oblasti na slunných, sušších okrajích lesů, luk a cest.

Nejčastěji se třezalka sbírá v době květu, tedy v červenci a srpnu. Ideální je suché počasí, kolem 10. hodiny dopolední. V té době obsahuje nejvíc silic. Bylinkářky svazují rostlinky do kytic a ty věší do stínu. Teplota při sušení by neměla přesáhnout 35 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: